+90 212 583 30 36

Panorama TürkiyeOrhan Durgut

Fotoğraf sanatçısı Orhan Durgut ve ekibi şehirlerin havadan ve yüksek tepelerden helikopter ve paramotor araçları ile çekilmiş panoramik fotoğraflarını “Panorama Türkiye” adlı bir kitapta topladı. Orhan Durgut ve ekibinin 81 ile teker teker fotoğrafladığı bu kitapta aynı zamanda araç ile 180.000 km lik bir mesafe katedilmiştir. Bu projenin fotoğraf çekimleri 1,5 yıl sürdü.

Durgut, Türkiye’deki bütün şehirlerin son hallerini panoramik fotoğraflarla muhteşem bir sanat çalışmasıyla kitaplaştırdı. Türkiye’nin ilk hava fotoğrafçısı Durgut, şehirlerin yanı sıra büyük ve önemli ilçeleri de kareleyerek çalışmasını kapsamlı bir esere dönüştürdü.

Farklı bir bakış açısıyla çektiği fotoğrafların ilgi gördüğüne değinen Orhan Durgut; “Amacımız, insanlara yaşadıkları şehirlerin havadan nasıl görüldüğünü fotoğraflarla göstermekti. İnsanların içerisinde yaşadıkları yeri yada merak ettikleri alanları farklı bakış açılarıyla görme merakı vardır, biz çalışmamızla bunu giderdiğimizi düşünüyoruz.” Diyerek Panorama Türkiye adlı projenin önemine değindi.

Satın AlPanorama Türkiye

KitapPoster
BACK